Prawne rozwiązanie problemu narastających zobowiązań finansowych wiąże się z koniecznością sprzedaży masy upadłościowej. Robi to syndyk lub osobiście dłużnik – koniecznie po uzyskaniu stosownego upoważnienia, aby obniżyć koszty postępowania i uzyskać korzystniejszą cenę. To jedno z kilku działań jakie warto podjąć, aby ogłoszenie upadłości konsumenckiej przyniosło możliwie minimalne straty stanu posiadania.
Spis treści:
Przyjęcie wniosku dłużnika przez sąd rozpoczyna całą procedurę ustalania kompletnej listy wierzytelności oraz egzekucji majątku na poczet przyszłej spłaty. Zaciąganie kolejnych zobowiązań po wydaniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej będzie mocnym argumentem, by sąd odmówił przyjęcia planu spłaty lub umorzenia zobowiązań. Lepszym zabezpieczeniem własnych interesów będzie wnioskowanie o wyłączenie z masy upadłościowej jak najwyższej części dochodów, na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych i życiowych. Czasami w toku upadłości konsumenckiej warto czynić starania w kierunku przeprowadzenia zgromadzenia wierzycieli i zawarcia z nimi układu. Przyjęcie w polubowny sposób zadowalających wszystkie strony ustaleń w sprawie spłaty zadłużenia sprawia, że likwidacja majątku staje się zbędna.
Umiejętnie prowadząc negocjacje można zachować znacznie większą swobodę w dysponowaniu majątkiem, niż działoby się to w drodze egzekucji. Z bogatych doświadczeń Kancelarii R.Ptak i Wspólnicy jasno wynika, że dzięki zgromadzeniu wierzycieli łatwiej zabezpieczyć się przed utratą domu lub mieszkania. Nasi prawnicy dokładnie wiedzą, jak ogłosić upadłość konsumencką z zachowaniem możliwie dużej części majątku. Sytuacja każdego dłużnika jest inna, dlatego zawsze konieczne jest rozpoznanie wszelkich okoliczności towarzyszących sprawie. Dokładnie przeanalizujemy Twoją sytuację i podpowiemy Ci, czy upadłość konsumencka będzie optymalnym, najbardziej opłacalnym wyjściem z finansowych kłopotów. Umów się na bezpłatne konsultacje z doświadczonymi prawnikami!